Урожайність – критерій, на який орієнтується садівник, дачник або аграрій. Цікавий кінцевий результат, а також час і фінанси, що витрачаються на обробіток культури. Обробіток овочевих культур, зокрема томатів, зобов’язує власника землі купувати мінеральні або органічні добрива для помідорів.
Прийнявши для себе аксіому, що мінеральні добавки знищують ґрунт і негативно позначаються на споживачах врожаю, зупинимося тільки на екологічно безпечних органічних добривах.
Органічні добрива для помідорів
Міцна і здорова розсада – базис для майбутнього врожаю. Але в ситуаціях, коли вибір розсади обмежений, знайдуться рішення, що допомагають поліпшити кореневу систему і прискорити формування листа. Комплексні азотні органічні добрива підбадьорять рослина перед посадкою в землю.
Примітно, що органіка не обмежує аграрія у виборі препаратів. Для обробки стебел перед посадкою дозволено використовувати один тип добрив. Для підживлення культур, з легкістю впроваджується добавка іншого виробника. Але експерти рекомендують зупинитися на одному бренді. Щоб, у разі виникнення питань при знятті врожаю, відповіді отримувати у одного продавця.
Підживлення рослин і догляд
У кожного виробника органічних добрив власна методика обробки ґрунту і рослин. Наприклад, продавець Fortis combi рекомендує обприскувати листя овочів до появи плода один раз в три дні. Причому, виробник самостійно провів сотні досліджень і гарантує збір врожаю з приростом мінімум 20%. Томатами продавець не обмежується. Органічні добрива для помідорів використовують для підживлення перцю, баклажанів та інших овочів.
Помідорам потрібна “суха голова, але мокрі ноги”.
Томати, та й будь-які рослини на городі, не люблять посуху. Але і навряд чи дадуть урожай при надлишку води. Недостатність вологи відбивається на листі, які скручуються в бубони. Надлишок вологи призводить до почорніння незрілих плодів або їх фізичного пошкодження. Чітких вказівок по поливу немає. Для кожного виду ґрунту і регіону власні умови поливу. Експерти рекомендують стежити за листочками – повисли, значить поливаємо. Причому полив овочів виконується під корінь, або внідряється крапельний полив.
Заборонено зі шланга або відра поливати листя рослини зверху холодною водою.
На закінчення
Азотисті органічні добрива для помідорів – джерело поживних речовин і вітамінів для овочевих культур. Але догляд за рослинами починається не з появою плодів на кущі, а з розсади. Для підвищення врожайності аграрію доведеться копітка праця:
- обробка кореневої системи і стебел розсади;
- підготовка ґрунту;
- системна обробка листя і стебел органічним добривом до появи плодів.
Але отриманий результат варто всіх витрат – як тимчасових, так і фінансових. Той же приріст врожайності в 20% окупає витрати для підприємця, або дає дачнику отримати більше продуктів при зборі. При цьому, органічні добрива виключають деградацію ґрунту і безпечні для людського організму. Екологічно чистий продукт – мрія споживача.